Obyczajowe powieści to bardzo dobra propozycja dla wielu kobiet. Jeżeli ktoś ma wiele problemów w życiu, to niech sięgnie po książkę. Czytanie może nie sprawi, że nasze problemy znikną, ale przynajmniej będziemy mogli pozwolić sobie na chwilowy relaks i oderwanie od smutnych myśli. Czytanie to naprawdę bardzo fajna i relaksująca sprawa. W poszukiwaniu dobrych propozycji do czytania można spojrzeć na propozycje jakie serwuje nam Nadine Dorries. Dużą popularnością cieszy się jej seria :Lovely Lane”. W księgarniach dostępna jest kolejna część “Gwiazdka w Lovely Lane. Tom 4“.

Szpital St Angelus

Autorka, która sama z wykształcenia jest pielęgniarką stworzyła serię wspaniałych opowiadań o pielęgniarkach, które chcą nieść pomoc. To osoby, które wiedzą, że nie czeka ich łatwe życie. Jednak chęć niesienia innym pomocy jest w nich bardzo mocna. Trzeba wziąć również pod uwagę fakt, że czasy w jakich przyszło żyć bohaterkom nie są łatwe. To Wielka Brytania, lata 50. XX wieku. Dopiero co wojna zakończyła się na świecie. W wielu miejscach wszyscy jeszcze nie doszli do siebie po tak wstrząsającym fakcie. Wiele osób nadal leczy swoje rany – nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. W tym wszystkim są one – pielęgniarki ze szpitala St Angelus. Wszystkie doskonale się znają. Nie tylko wspierają swoich pacjentów i lekarzy w ich trudnych dążeniach, ale bardzo często są również wsparciem dla siebie w trudnych sytuacjach (co doskonale pokazały nam trzy poprzednie tomy). Tym razem w Lovely Lane nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, które kojarzą się wszystkim z wielką radością.

Czas próby


W tym przedświątecznym, radosnym czasie na oddział szpitala trafia malutki, bo tylko półroczny chłopczyk, który jest niemal zagłodzony na śmierć. Czy uda się go wyrwać ze szpon śmierci? Tego nikt nie wie, ale pielęgniarki opiekują się nim z wielkim oddaniem. Na dodatek nikt nie wie, że pielęgniarka oddziałowa w tajemnicy walczy z trudami śmiertelnej choroby. Czy będzie chciała komuś wyjawić swoją tajemnicę? Do tego w książce można spotkać matkę, która chce zrobić wszystko, aby jej córka nie została pielęgniarką. Pammy i Beth chcą wygrać konkurs na najpiękniejsze, bożonarodzeniowe ozdoby. Jednak dochodzi do tragicznego wypadku, który może uniemożliwić im udział w konkursie. Czy dziewczyny jednak podniosą się i stworzą piękne ozdoby? “Gwiazdka w Lovely Lane. Tom 4” Nadine Dorries pokazuje nam, że życie w tamtych czasach nie było łatwe. Liczył się jednak fakt, że dookoła siebie miało się inne, wspaniałe osoby, które gotowe były do tego, aby nas wspierać w ciężkich chwilach.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com